mmp2006szm
Tartalom
 
Men
 
Kapcsolatok
 
Nemzetkzi
 
Hrek6
 
hrek6

Teszt hr

 
Szakszervezet-Jogi tma
Szakszervezet-Jogi tma : Nemzetkzi informcik

Nemzetkzi informcik

SJ-Belgium  2011.05.18. 08:39

   j sorozat 35. (404.) - 2011.mj.13.-Portuglia

Egy portugl szakszervezeti aktivista levele «Az IMF-Eurpai Bizottsg-EKB trojka tervnek visszavonst!»


 


Kedves Bartaink, kedves Elvtrsaink!
Megkaptuk az Egyetrts genfi, jn. 4-5-re szl meghvst. Teljes mrtkben osztjuk Abdelmadjid Sidi-Saïd, Roger Sandri, Patrick Hbert, Louisa Hanoune s Daniel Gluckstein ltal megfogalmazott aggodalmaitokat.

Szeretnnk ehhez illusztrcit nyjtani.
Valsznleg ismeritek a Portuglia szmra a kzelmltban a Nemzetkzi valutaalap, az Eurpai Bizottsg s az Eurpai Kzponti Bank alkotta „trojka” soha nem ltott brutalitssal kimrt elkpzelseit.
A dolgozk egyetlen letkrlmnye s szerzett joga sem kerlheti el a destruktv terveket. sszefoglaljuk:

A nyugdjak megnyirblsa

— «Az 1.500 eurnl magasabb nyugdjak cskkentse» ( 1.11).
—«A nyugdjak indexlsnak felfggesztse s azok befagyasztsa 2012-ben» ( 1.12).

Az alapvet termkek s szolgltatsok adjnak s illetknek emelse

— «Minden szocilis jradk megadztatsa» ( 1.21).
— «Az fa-jvedelmek megemelse», nevezetesen a «mentessgek cskkentse s a legmagasabb mrtk alkalmazsa a jelenleg cskkentett vagy kzepes fok termk- s szolgltatsi kategrira» ( 1.23).
—«Illetkemels» a gpkocsikra, dohnyra s elektromos ramra ( 1.24).

A kzszolgltats teljes privatizcija s a tarifk emelse

— «2011 harmadik negyedvre jelents elksztse a kztulajdon vllalatok rpolitikjrl avgett, hogy a szubvencik mrtkt cskkenteni lehessen» ( 3.22).
— «A jelenlegi tervek fellvizsglata abbl a szempontbl, hogy a termelsi kltsgek legalbb 15 %-kal cskkenjenek 2011 vgig, minden vllalatnak specifikus cskkentst javasolva» ( 3.23).
— «A szablyozott elektromos tarifk 2013. jan. 1-ig megsznnek» ( 5.1).
— A vasutaknl «engedlyezni kell az optimizlt jegyeladsi rendszert, klnsen az rak emelst» ( 5.23).
—«2012 els negyedvre tanulmny ksztse a kztulajdon vllalatok tevkenysgrl s finanszrozsrl  orszgos, regionlis s helyi szinten. A jelents (…) alapjn privatizcis terv elrendelse» ( 3.26).
—«A kormny felgyorstja privatizcis programjt. A jelenlegi terv, mely 2013-ig szl, tartalmazza a szlltst (Aeroportos de Portugal, a TAP lgitrsasg s a CP trsasg vasti fuvarozsi gt), az energit (a GALP kolajtrsasgot, az EDP s REN energiatrsasgokat), a kommunikcit (Correios de Portugal) s a biztostst (Caixa Seguros), ezeken kvl szmos kisebb jelentsg vllalatot. A terv a program vgig  kb. 5,5 millird eurs bevtelt clzott meg az sszes nagyvllalat rszleges privatizlsval. A kormny 2011 vgig ezt meghaladni szndkozza az EDP s a REN, valamint a TAP gyors s teljes privatizlsval (…). A kormny ksbb hatrozza meg kt msik nagyvllalat privatizcijt 2012 vgig» ( 3.30).
— «2012 kzepre aktv leltr ksztse, belertve az ingatlanokat, melyeket a helyhatsgok s regionlis vgrehajtszervek birtokolnak a lehetsges privatizci rdekben» ( 3.31).

A kzigazgats tnkrettele

— «2011 vgig a nemzeti kzhivatalokban a keretllshelyek s a kzigazgatsi egysgek szmnak 15 %-os cskkentse» ( 3.38).
—«A kormny a parlament el bocstja 2011 vgig trvnytervezett, mely minden helyhatsgot ktelez arra, mutassa be sajt tervt, hogyan ri el ugyanezt a clt 2012 vgig» ( 3.40).
—«A hivatalnokfelvtel mrsklsvel az llomny vi 1 %-kal cskkenjen az orszgos, 2 %-kal a helyi kzigazgats szintjn 2012 s 2014 kztt» ( 3.48).
—«A kormny a pnzgyi, a vm- s informcis technolgiai igazgatst sszevonja 2012 elejig, tanulmnyozza a Trsadalombiztosts jrulkszed igazgats bevonsnak anyagi elnyeit» ( 3.32).
—«A decentralizlt, a helyhatsgi kzigazgatsi szolgltatsok szmnak cskkentse 2012-ben s 2013-ban vi 20 %-kal» ( 3.33)
—«A minisztriumok (pnzgy, trsadalombiztosts, igazsggy) helyi szolgltatsai szmnak cskkentse. A szolgltatsokat ssze kell vonni az «llampolgri hzakban», melyek fldrajzilag nagyobb terletet fednek le, fejlesztve az internetes kzigazgatsi hozzfrst» ( 3.46).

A kerletek s teleplsek erszakos sszevonsa

— «A helyi kzigazgats jjszervezse. 2011 jliusig a kormny ki fogja dolgozni a jelenlegi 308 helyhatsg s 4.259 kerlet sszerstsi tervt ezen egysgek jjszervezsre s szmuk jelents cskkentsre. Ezeket a terveket a kormny az Eurpai Bizottsg s az IMF munkacsoportjaival egyetrtsben valstja meg. Ezen vltoztatsok a legkzelebbi helyi vlasztsokon mr rvnyben lesznek  (…) cskkentve a kiadsokat» ( 3.43).

A gygyelltshoz juts drasztikus cskkentse

—«Gygyszerek kzkiadsainak cskkentse a GDP 1,25 %-val 2012 vgig s mg 1%-kal 2013-ig» (15.o.).
—«A tisztviselket illeten az egszsggyi kiadsok 30 %-kal cskkentse 2012-ben s mg 20 %-kal 2013-ban. Az ezt kvet vekben a kiegsztsek leptse ugyanebben ritmusban kvetkezik. (…).A munkltati hozzjruls cskkentse rvn e rendszer kltsgvetse is kevesebb lesz, kiigazts al kell vetni az egszsggy eddigi kiterjedst» ( 3.51).

A krhzak tnkrettele

—«Rszletes intzkedsi lerst kell kszteni a krhzak mkdsi kltsgeinek 200 milli eurs cskkentsre, belertve az adminisztrcis szemlyzet cskkentst, kvetkeztetskppen az llami krhzak s egszsggyi kzpontok koncentrcijra s racionalizlsra.» ( 3.71).
—«Folytatni kell a krhzi hlzat jjszervezst a szolgltatsok s srgssgi elltsok specializlsa s centralizlsa rvn (…). Ezek a javtsok lehetv kell tegyk a 2013-as mkdsi kltsgek legalbb 5 %-os cskkentst» ( 3.76).

A munkanlkli jradk cskkentse, az elbocstsok megknnytse

— «A munkanlkli jradk max. 18 hnapra cskkentse (…), degresszv rendszer bevezetse, a jradk 6 hnap utni legalbb 10 %-kal val cskkentse» ( 4.1).
—«A hatrozatlan idej szerzdses dolgoz elbocstsakor jeletkez vgkielgts a ledolgozott venknti 30 naprl 10 napra cskken ( 4.4).
—«A feleslegess vlt dolgoz egyni elbocstsa akkor is lehetsges kell legyen, ha nincs sz j techolgia belltsrl vagy munkahelyi vltozsrl» ( 4.5).

Brek felgyelete, szakszervezeti kpviselet megvonsa

—«A kormny olyan bremelst rszest elnyben, mely megfelel a munkahelyteremts cljainak s a vllalati verseny javtsnak (…).
Ezrt:
1) a kormny a program idszakban arra ktelezi magt, hogy minimlbremels csak akkor valsulhat meg, ha azt a gazdasgi helyzet s a munkaerpiac indokolja s az sszeegyeztethet a programfelgyelet kereteivel; 2) a kormny meghatrozza azokat a vilgos kritriumokat, melyek kvetendek a kollektv szerzdsek kiterjesztsre s azokat tiszteletben tartja. A szakszervezetek kpviseletnek (…) ezen kritriumok kztt kell szerepelnie (…). Evgett a kormny meg fogja bzni az orszgos statisztikai hatsgot olyan tanulmny elksztsvel, mely a szocilis partnerek kpviselett sszesti» ( 4.7).

Lakhats: a nehzsgekkel kzd brlk kilakoktatsnak megknnytse

—«2011 vgig elksztend trvnytervezetben azon krlmnyek kiszlestse, melyek szerint a hatrozatlan idre szl brls jratrgyalsra kerlhet sor, belertve a szerzds kzvetlen csaldi tadhatsgnak korltozst (…); a tulajdonosok szmra a felmondsi hatrid cskkentse; a szerzds megszaktshoz peren kvli eljrs nyjtsa, hogy a kilakoltats hatrideje 3 hnapra cskkenjen» ( 6.1)

Ennek a dokumentumnak a bevezetsben pontosan lthat, hogy a portugl kormnynak a Valutaalap (IMF) s az Eurpai Bizottsg diktl folyamatosan.

A «segtsg» negyedves leosztsa a kormny engedelmessgnek fggvnye lesz. «Az Eurpai Pnzgyi Stabilizlsi Mechanizmus (MESF) negyedves utalsa a program ideje alatt negyedves revizi trgya lesz. Az els fellvizsglat 2011 harmadik negyedvre vrhat. Az 12., utols pedig 2014. msodik negyedvben. A rszletek utalst meghatrozza az appliklt mennyisgi kritriumok megfigyelse.» (idzet a programbl).
«Ha a rgztett normk nem lthatak vagy alkalmatlanok, kiegszt intzkedsek foganatostsra kerl sor. A hatsgok ezzel a memorandummal sszefrhetetlen politika elfogadsa esetn ktelezik magukat az Eurpai Bizottsggal, az Eurpai Kzponti Bankkal s a Valutaalappal val konzultcikra. Minden rendelkezsre ll megkrt informcit tadnak az EB-nek, a KEB-nek s az IMF-nek a program vgrehajtsa sorn (…). Minden negyedves segtsg tutalsa eltt a hatsgok ktelesek jelentst tenni a rgztett felttelek alakulsrl.»

A fbb politikai prtok kzl hrom (kt jobboldali s a szoc.prt), melyek indulnak a jn. 5-i trvnyhozi vlasztsokon, mr elfogadta a tervet. Msok «jratrgyalsrl» sznokolnak.

De leginkbb a szakszervezeteket, klnskppen az UGT s a CGTP tmrlseket szlongatjk a csatlakozsra. Az Eurpai Szakszervezeti Konfderci (ETUC/CES) jv heti athni kongresszusa ebbl a szempontbl nagy valsznsggel fontos pillanata lesz annak a kisrletnek, hogy szervezeteinket e program elfogadshoz lncoljk.

Ezek krlmnyek kztt szmos elvtrsunkkal, szakszervezeti s politikai munksaktivval fehvst tettnk kzz:

«Senki nem beszlhet a portugl np nevben – ahogy Socrates, Passos Coelho vagy Paulo Portas teszi – a «trojka» ltal kidolgozott, a pnzgyi s banktke ltal rnkknyszertett terv elfogadsrl, melyet a jn. 5-i vlasztsokon gyztes kormnynak kell alkalmaznia s Portuglia tnkrettelhez vezet.

Senki sem beszlhet a dolgozk nevben, azok a prtok sem, melyek eltlik a trojka programtervt, de csak «jratrgyalst» javasolnak.

A CGTP eltli a «trojkt» s tntetsre hv ellene. Ez az llspont lehet a mozgsts tmpontja, mely a terv kudarchoz vezethet. De a dolgozk vilgos llsfoglalst vrnak: A «TROJKA» PROGRAMTERVE VISSZAVONST»!

A portugl np, a dolgozk nem fogjk, nem tudjk elfogadni ezeket a rombolsokat, melyek megszntetnk Portuglia szuvern nemzetknt ltezst!
A dolgozk nem fogjk, nem tudjk elfogadni, hogy az elbocstsokat liberalizljk, jogaikat semmibe vegyk!
A nyugdjasok nem fogjk, nem tudjk elfogadni nyugdjuk cskkentst, hogy tbb vtizedes munkavgzs utn htralv veiket koldulssal tltsk!
A pedaggusok nem fogjk, nem tudjk eltrni, hogy kzlk tzezrek maradjanak munka nlkl, hogy az prilis 25-tel kivvott iskolagyet leromboljk!
A fiatalok nem fogjk, nem tudjk eltrni, hogy jvjk egyetlen alternatvja a kivndorls vagy a nyomor legyen!
A banki alkalmazottak nem fogjk, nem tudjk eltrni, hogy a bankvezrek hazugsgokkal rasszk el a kzvlemnyt, lczni prbljk a np munkjbl szrmaz haszon elsikkasztst!

Dolgozk, fiatalok, nyugdjasok!

Van-e ms lehetsgnk, mint a «Trojka» programterve visszavonsa?
Maradt-e mra ms lehetsg a visszavons elrsre, mint az sszes dolgoz felrzsa, hogy egyesljnk, dntsnk egytt a munks- s npellenes intzkedse elutastsrl?
Van-e ms lehetsg, mint az egyesls szakszervezeteinkkel – minden munkahelyen, oktatsi intzmnynl, minden vrosban – s a demokratikus ellenlls, idertve a sztrjkot is, az sszes elbocsts, br- s nyugdjcskkents, az iskolk s krhzak bezrsa ellen?

Maradt-e mra ms md, hogy elrjk orszgos szervezeteink vezetsnl azt: nneplyesen ktelezzk el magukat e programterv visszavonsnak kvetelsre – els lpsknt nemzeti szuverenitsunk visszaszerzse fel a «Trojka» dikttumaival szemben?

Ez az t az 1974. prilisi forradalom tja!

Ezek a portugl munksosztly s np szmra letbevg krdsek. S nem csak Portuglia szmra. Tudjuk, hogy az ilyen, az IMF-EB-EKB hrmasa ltal a kormnyoknak kzvetlenl diktlt tervek – melyeket pedig ezek elfogadnak – Eurpa sszes nemzett fenyegetik.

Ezrt informljuk a genfi tallkoz rsztvevit arrl, hogy jn. 18-19-re srgssggel eurpai munkstancskozst hvunk ssze Lisszabonban.

Mivel ahogy a meghvlevl lltja: «Ne jjjenek el azzal, hogy nem tudjuk megmenteni magunkat, hogy elszigeteldnk orszgunkban. Jobban tudjuk akrkinl. Ezrt fordulunk Eurpa minden dolgozjhoz.

A spanyol dolgozk tudjk, hogy – Grgorszg, rorszg s Portuglia utn – a listn k a kvetkezk. A francia s nmet dolgozk tudjk, hogy bankjaik, a finnctke kvetelse ket is kzvetlenl fenyegeti.

Ha a portugl np jbl felkel, mellette lesznek Eurpa npei, hogy megdntsk a pnzgyi tke s reprezentnsai – az Eurpai Uni s az IMF intzmnyei – diktatrjt, s felszabadulva a kizskmnyolstl s elnyomstl utat nyissanak Eurpa szuvern nemzetei szabad unijnak.»

Testvri dvzletnk Portuglibl a vilg minden rszrl sszegyl elvtrsainknak, akik ott lesznek Genfben jn. 4-5-n.


Joaquim Pagarete
(Nagy-Lisszabon Pedaggusszakszervezetnek nyugdjas koordincis bizottsgi tagja
– SPGL)


A Nemzetkzi Munkagyi Szervezet (ILO)  nemzetkzi munkagyi konferencija 100.lsszaka Genfben (2011.jn.1-17.)


A Nemzetkzi Egyetrts szervezte tallkoz Genfben:

 

G. Krupp hozzszlsa
(a Ver.di – Berlin vezetsgi tagja,
az SPD – Berlin munksbizottsga tagja)
(Msodik rsz)

Megjegyzs:

A G20-hoz tartozik az Eurpai Unin kvl (a Tancs elnke s az Eurpai Kzponti Bank ltal reprezentlva) 19 orszg: Argentina, Ausztrlia, Kna, Nmetorszg, Franciaorszg, Nagy-Britannia, India, Indonzia, Olaszorszg, Japn, Kanada, Mexik, Oroszorszg, Szaud-Arbia, Dl-Afrika, Dl-Korea, Trkorszg s az Egyeslt llamok.
Szintn kpviselteti magt: a Nemzetkzi Valutaalap (IMF), a Vilgbank, a Pnzgyi Stabilitsi Tancs, a Gazdasgi Egyttmkdsi s Fejlesztsi Szervezet (OECD), Kereskedelmi Vilgszervezet (WTO).

Kiegszts:

«Nem lehet vilgszint vlsgmenedzsels a szakszervezeti mozgalom nlkl.»

A Hans-Bckler-alaptvny «Mitbestimmung» magazinja 2010. jniusi szmban W. Luterbach a DGB szekcivezetje, a konfderci klpolitikai felelse tanulsgokban gazdag interjt ad a szakszervezeti szvetsgek vilggyakorlatrl.

W. Luterbach «kreatv lobbizsrl» beszl. Ez a gyakorlat ekppen mkdik: «Ugyanazon a helyen egy nappal a G20 eltt szerveznk egy szakszervezeti cscstallkozt. Ott vagyunk, amikor rkeznek az llam- s kormnyfk. A nemzeti szakszervezeteket kpviselk kzvetlenl mutatjk be a G20-ban sajt kormnyukat reprezentlknak a Nemzetkzi Szakszervezeti Szvetsg llspontjt. Mi tallkozunk Merkellel, az amerikai kollgk pedig Obamval. Elg jl mkdik a dolog…»

Ez a korporatista integrci vezet G. Schrder «szocilis paktuma» internacionalizlshoz: «Mindez 1999-ben kezddtt, Schrder (SPD) volt a kancellr, a nmetek elnkltk a G8-at. Elszr vettnk rszt a hivatalos konzultcikon. Ezutn mr nem lehetett egy cscstallkoz szervezjnek a szakszervezeti reprezentnsokat kihagyni – a munkltati reprezentnsokat sem. A. Merkel, a konzervatv kancellr rszletes vlemnycserre hvott meg minket a 2007-es cscstallkozn. Az egyetlen kivtel G.Bush volt, aki nem hagyta, hogy a Fehr Hz kszbt tlpjk.»

W. Luterbach szmra nincs mr ellentt a tke s a munka kztt, a szakszervezeteknek a dolgozk szervezeteknt helyk van mint a «kzs munkban». «A G20-at illeten jl dolgozunk Merkellel. A nemzetkzi vitkban egsz biztosan kzelebb ll hozznk egy neoliberlis politikai gondolat s egy szocilis gazdasgi gondolat kzl, mint ms kormnyfk. A vilg porondjn mi gy ltjuk, a kzs munka nagyon pragmatikus.»

«A hts helyisgben nem tiszta politika»

Termszetesen W. Luterbach nagyon jl ismeri azt az llspontot, amit A. Sidi Saïd fogalmazott meg Algrban. «Bizonyos afrikai szakszervezeti felelsk azt mondjk, hogy azok, akik a G20 cscstallkozkba keverednek, nem tiszta politikt folytatnak a hts helyisgekben s korrumpljk a szakszervezeteket mint a kzdelem szervezeteit. Msok, kzttk mi is azt mondjuk, mindent meg kell prblnunk a globlis politikai folyamat befolysolsrt.» Ehhez a DGB mobilizlja is a megfelel eszkzket: «Mi, a DGB, mrciusban rszt vettnk egy dl-afrikai konferencin 10 afrikai szakszervezettel egytt s k elmondtk, mit vrnak a G20-tl.»

Az SPD alaptvnya, a Friedrich Ebert Stiftung (FES) az ellenlls megtrsnek vilgos cljval dolgozik azon, hogy az afrikai szakszervezeti felelsk llspontjukat korrigljk: «Az utbbi vek megmutattk, hogy amikor a «dli» orszgok kzs llspontjukat kialaktottk, sikerlt nekik multilaterlis szinten meghallgatst nyernik (…) Ugyanakkor az kell, hogy ezek orszgok szakszervezetei tisztbban tallkozzanak ezzel a processzussal, hogy a szakszervezeti rdekek, azok is, akik ezeken nem vesznek rszt, visszatkrzdjenek llspontjukban, s integrljk a G20 folyamatba. Ebben a FES globlis szakszervezeti processzusa nemzetkzi szinten megfelel intzkedsekkel tmogatja a szakszervezeteket.»
(http://www.fes.de/gewerkschaften/g20.php)

Az ACTUF (a pnknai szakszervezeti fderci) integrcijnak W. Luterbach szerint klnleges funkcija van, mivel «a knai szakszervezeti felelsk szintn az ILO ersebb rszvtelrt nyilatkoztak meg a G20-on». Figyelemremlt, ha szmba vesszk, hogy Kna az ILO konvencikbl csak 22-t ratifiklt (Szaud-Arbia 15-t).

A Nemzetkzi Szakszervezeti Szvetsg vezetse az ILO G20-ba bevonsa mellett trt lndzst, «mert az ILO az ENSZ egyetlen szervezete, melyben a munkltatk, a szakszervezetek a kormnyok reprezentnsaival egytt lnek». De ez nem elg. Szul eltt W. Luterbach krte: «Termszetesen tovbbra is vrjuk a szakszervezeteket, hogy a G20 konzultciinak hivatalos rsztvevi legyenek. A nemzetkzi szakszervezeti mozgalom nlkl a vilg vlsgmenedzsmentje nem tud mkdni.»
Sok kollga fogja feltenni a krdst, ki dolgozta ki s dnttt sajt konfdercijban arrl az llspontrl, amit a G20-szal szemben kpviselnek «a vlsg globlis menedzselse» rdekben. W. Luterbach meg is adja a vlaszt: «a TUAC (Trade Union Advisory Committee to the OECD), az OECD melletti szakszervezeti konzultatv bizottsg rta le . (…)  A konzultatv bizottsg kzgazdszokkal egyeztet, pl. az amerikai AFL-CIO-tl s a DGB-tl. Megprbljuk a nemzeti szakszervezetek dokumentumait, a G20 szakszervezetein tl is a legnagyobb szmban tadni.»
1. Emlkeztetnk, hogy a TUAC az OECD kereteiben mkdik, pl. titkos trgyalsokat folytat a MAI-rl (Multilateral Agreement on Investments), arrl a szerzdsrl, melyrl 1997. jn. 8-n a Nemzetkzi Egyetrts megllaptotta «az emberisg egyttest veti vgtelen s korltlan kizskmnyols al». Ellenttben azzal a cinkos csenddel, amit a TUAC folytat az OECD kebeln, az Egyetrts a munksmozgalmi hagyomnyoknak megfelelen reklamlta az OECD-nl a MAI azonnali publiklst s a titkos trgyalsok lelltst.

«Szakszervezeti imperialistk - a «big boys» szerepe

A «j kormnyzs keretrl» van sz, melybe a szakszervezeteknek integrldniuk kell, hogy megrizzk «a dolgozk alapvet jogait». Ez volt a programszer meghatrozs a Nemzetkzi Szakszervezeti Szvetsg megalaptsakor, s ezrt vllalja magra a DGB vezetse nemzetkzi vezet szerept.

A. Sidi Saïd algri beszdben jelezte (a Nemzetkzi informcikban lekzltk): «Az NSZSZ szintjn van 4 nemzetkzi szervezet, mely az «est s a j idt» csinlja, hozztennm, a vihart s a havat is. Ngyen vannak. Tiszteletbl nem nevezem meg ket, de megtehetnm. Imperialista szakszervezetek. A G20-ban ngyen vannak. Hozztennk mg egy tdiket. Ahogy ltjtok, ugyanaz a csoportosuls van a szakszervezeteknl, mint a kormnyoknl. Ha gy akarjuk, ratlan paktum a fejnk fltt.»

W. Luterbach pontost: «Az NSZSZ-ben 320 tagszervezet van. A nagy konfderciknak, mint az USA-nak, Nagy-Britanninak, Japnnak, Kanadnak, Oroszorszgnak s szernytelensg nlkl mondom, a minknek termszetesen nagyobb a politikai slya. Ezek a «big boys». Nmetorszgban valjban nem tudatosul, de a DGB adja meg a nemzetkzi szakszervezeti mozgalom hangsznt. Az A. Sidi Saïd irnti tiszteletbl, aki nem akarta megnevezni e szervezeteket, valamint a kanadai s orosz munksosztlyok irnti tiszteletbl, vlasszuk ki vilgosan azt a ngyet, mely «imperialista szakszervezetknt» viselkedik».

Amikor Luterbach jelzi a nmetorszgi «szlels» hinyt, kereken cinikus. Egyetlen szakszervezeti tag sem ismeri, ismerheti a „kreatv lobbizs” kereteiben vgzett megbeszlsek tartalmt, mely 50 szemlybl ll delegcit jellt ki. Kitl kaptak erre mandtumot? Mindenesetre bizonyosan nem a 314 tagszervezettl, melyek nem tartoznak a «szakszervezeti G20» illusztris kreibe!

Vigasztalhatjuk magunkat azzal, hogy kollgink az USA-ban az AFL-CIO-nl, Nagy-Britanniban a TUC-nl,  Japnban a JTUC-RENGO-nl, Kanadban a CLC-CTC-nl s Oroszorszgban az FNPR-nl szintn nem «fogjk fel jobban», milyen «fontos» szerepet jtszik vezetsk a «nemzetkzi szakszervezeti sznpadon».

Nagyon itt az ideje, hogy sajt orszgunkban mindannyian elbeszlgessnk errl a kontrolllatlan nemzetkzi szakszervezeti sznpadi aktivitsrl, melyre senki senkinek nem adott felhatalmazst, s melynek slyos kvetkezmnyei vannak a nemzetkzi munks- s szakszervezeti mozgalomra.

 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
statisztika
Induls: 2006-12-12
 
A pontos id

 
Naptr
2025. Mjus
HKSCPSV
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
<<   >>
 
zene
 
Szervezetek
 
Klfldi kommunista prtok
 
Tartalom

Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!