Politikai kommentr: NEMZETISZOCIALISTA AKCICSOPORTOK S A VIRTULIS HARCTR
Szemenyei-Kiss Tams -magyarorszg. ma 2008.08.09. 18:51
A hungarista s a hitleri nemzetiszocializmus kztt olyan jelleg a klnbsg, mint pldul a keresztnydemokrata s a liberlis demokrata kztt. Rokon, de nem azonos ideolgikrl van sz. – A nmet tipus nemzetiszocializmusban ltezik fajelmlet (az egyik leghirhedtebb „tudomnyos” szakemberk Alfred Rosenberg volt), a hungarizmusban viszont, annak keresztny ktdsbl addan, nem.
Dtum: 2008. augusztus 09. szombat, 07:56
Szemenyei-Kiss Tams
„A korporatv hungarista munkallam eszmje a gyakorlatban sohasem valsulhatott meg. – A msodik vilghborban a hitleri Harmadik Birodalom oldaln harcolt magyarorszgi kormnyok a ’zld kommunistknak’ nevezett hungaristkat, a Nyilaskeresztes Prthoz tartozkat mindvgig ldztk, okkal vagy ok nlkl brtnbe zrtk – az 1944. oktber 15-e utn megalakult Szlasi-kormnynak (rszben az orszg nmet megszllsa miatt, majd a hbors cselekmnyek honvdelmi jellege miatt) lehetsge sem addott az n. munkallam felptsre. A hbor vgre olyan helyzet alakult ki, hogy a hitleri Nmetorszggal szvetsges, tmad hbort kezdemnyez Horthy Mikls kormnyz rszre felmentst adtak a szvetsges haderk vezeti – ugyanakkor a kifejezetten vdelmi harcokat folytat hungarista llam vezetire irgalmatlanul sjtott le a trtnelem. A gyztesek taln nem is az elkvetett bnk, hanem a nemzetiszocialista eszmekrhz tartozs miatt tltk el Szlasi Ferencet s hveit…” (Kntor Bla, az ausztrliai Hungarista Tjkoztat szerkesztjnek levele a HMH vezetjhez, 1996. szeptember 20-n – OSZK Kzirattr, Fond 567)
Nemzetiszocialistk s a Nemzetbiztonsgi Hivatal
Azt napjainkban mr krlmnyes lenne bizonytani, hogy a Magyar Nemzetiszocialista Akcicsoportok (MNA) ltrehozst Horvth Istvn vagy Gl Zoltn megbzott belgyminiszter tette lehetv – de az NSDAP/AO Magyar Osztlya ltal tmogatott neonci szervezet megersdst az 1990. februr 14-n megalakult s mg az els szabadon vlasztott kormny hivatalba lpst megelzen mrcius 1-tl mkdtt Nemzetbiztonsgi Hivatal (NBH) a szinte naponta alakult trsadalmi szervezetek egyikeknt de facto legalizlta. – A kdri llambiztonsgi szolglatok helybe lpett j szervezet ly’ mdon is bizonytotta, hogy alkotmnyosan mkdik, teht politika- s prtsemlegesen… Az 1990 eltti kormnyok llambiztonsgi szolglatainak napraksz nylvntartsa volt a nyilasokrl s a Hungarista Mozgalom szimpatiznsairl, a BM rezervlta a hungaristk adattrait: a III. Fcsoportfnksg irattrban 2. 823 olyan MSZMP-tagrl voltak kartotkaik, akik elssorban a Budapesti Rendr-fkapitnysg s az Orszgos Rendr-fkapitnysg ktelkeiben teljestettek szolglatot vagy az llamigazgats valamelyik terletn. (In. BM Kzponti Irattr, 1-a 1953/1969) Ha meg kell nevezni miniszterilis hivatalt, melyet alig-alig rintett meg az 1990-es trtnelmi vltozsok fuvallata (mert viharrl nemigen beszlhetnk) az a Nemzetbiztonsgi Hivatal volt. j felgyeli, az 1994. vi orszggylsi vlasztsokig, Boross Pter, majd Glszcsy Andrs s Fzessy Tibor a demokrcinak taln megfeleltek – de a politikai s szakmai kvetelmnyeknek aligha: hivatali idejk alatt az MNA Magyarorszg minden megyjben megszervezte az osztagait, majd 1993-ban elkezdhettk a Hungarista Mozgalom berendezkedst, 1994-ben pedig zavartalanul jelenthettk be Szlasi Ferenc nemzetkzi trvnyek ltal is tiltott mozgalmnak jraindulst. 1994 s 1998 kztt – az els n. nemzetiszocialista ksrlet idejn – mikzben a Hungarista Mozgalom magyarorszgi vezeti, mginkbb a Hungarista Mozgalom Hrszolglata folyamatos kzdelmet vvott az NSDAP/AO befolysnak visszaszortsa rdekben, az NBH s a Horn-kormny mr nagyobb figyelmet fordtott a nemzetiszocialistkra. De az MSZP-t tlzottan is lekttte a Szabad Demokratk Szvetsgvel, mint koalcis partnerkkel, folytatott belharcok sorozata, esly sem addott arra, hogy a kormnyz prtok vget vessenek a demokrciaellenes szervezkedseknek. (Ebben az idszakban egy-kt nem kellleg megalapozott, reflexszeren indtott bnteteljrst ugyan kezdemnyeztek a demokratikus Magyarorszg vezeti, de ezek – hasonlan az Antall-kormny bizonytalansghoz – gyakorlatilag inkbb a hungaristk malmra hajtottk a vizet…)
Br Nikolits Istvn trca nlkli miniszter a Horn-kormny idejn ktsgtelenl tbbet tett a hungarista szervezdsek visszaszortsa rdekben, mint eldei – az lesen antikommunista kzhangulat kvetkeztben a Hungarista Mozgalom (HM) jelentsen megersdtt, st szvetsgesekre tett szert, elssorban a Fggetlen Kisgazdaprt (FKGP) s a Magyar Igazsg s let Prtja (MIP) tagsga krben vlt egyre npszerbb. Az NBH, mg mindig politikai mozgalomnak tekintve a hungaristk szervezkedst, csak asszisztlt a krvonalazd FKGP-KDNP-FIDESZ-MIP-HM kzeleds mindinkbb egyrtelm jelensghez. A nemzetiszocialista mozgalom elismersre trekedett, arra, hogy politikailag korrekt partnernak tekintsk szvetsgesei, de ezt a kvnsgukat a nylvnval egyttmkds ellenre sem mertk felvllalni a szvetsgesek. A MIP-vezr, Csurka Istvn, maga szeretett volna a hungaristk lre llni, az FKGP elnke, Torgyn Jzsef olyan felttelekhez kttte a hivatalos elismerst, melyek teljes mrtkben kiszolgltatott tettk volna a Mozgalmat. Lnyi Zsolt alelnk megfogalmazsa szerint: „A Hungarista Mozgalom tmegeinek(!) egysgesen az FKGP-ra kell szavazni, Torgyn Jzsef prtelnkt szksges a hatalomba emelni, majd ezt kveten lehet trgyalni az elismersrl, a hivatalos egyttmkds mdozatairl.” – A hungarista prominensek kzl ezt az ajnlatot csak Bosnyk Imre (Torgyn tancsadja, az FKGP Budapest VII. kerleti elnkhelyettese) fogadta el, valamint a dsgazdag amerikai zletemberek csoportja, a Pkh csald, illetve a Bnkuty E. Gza krl tmrlt emigrcis s MVSZ krk. – A Magyar Kztrsasg Nemzetbiztonsgi Hivatala felteheten mindvgig rendelkezett informcikkal ezekrl az egyezkedsekrl, de a szksges nemzetbiztonsgi intzkedsek elmaradtak.
Orbn Viktor tanult s nem felejtett?
Az 1998-as orszggylsi vlasztsok eltt kzvetlenl az addigi klasszikusnak mondhat Hungarista Mozgalom, ha nem is sznt meg teljesen, de igen komoly vltozsokon ment keresztl. – Dr. Torgyn Jzsef nagy lma ugyan nem teljeslt, de annyi ereje mg maradt a kisgazdknak, hogy a msodik helyrt cserbe hatalomba emeljk az Orbn Viktor vezette Fidesz Magyar Polgri Prtot. Kvr Lszl titkosszolglati miniszter ideje alatt a Hungarista Mozgalom rgi vezetse mg rendezett egy-kt demonstrcit, de az NBH-t felgyel j miniszter, Demeter Ervin mr bszkn jelenthette be: „A Nemzetbiztonsgi Hivatal beplt a szlsjobboldali mozgalmakba…” (NBH vknyv, 2001) Gyakorlatilag arrl volt sz, hogy az j titkosszolglati vezetk – „beplsk” kvetkez llomsaknt – az egyttmkds feltteleit elfogad nemzetiszocialistkkal teljesen tszerveztettk a korbbi Hungarista Mozgalmat. A megsznt Magyar Npjlti Szvetsg (MNSZ), a Magyar Nemzeti Arcvonal(MNA), a Keleti Arcvonal Bajtrsi Szvetsg (KABSZ) s a Kommunizmus ldztteinek Szvetsge helyre j nemzetiszocialista szervezetek, j elnevezsek kerltek – melyek mr szaktva a hagyomnyos hungarista vonallal, a legkemnyebb nci ideolgit hrdetve, a modern technika minden eszkzt hasznlva, polgri krkbe szervezdve s szksg esetn vallsos jelmezbe ltzve lnyegesen magasabb szinten folytattk tevkenysgket, mint korbban. - Az j „fnk” Orbn Viktor? - akit a szlsjobboldaliak Szlasi Ferenc utn az els legitim miniszterelnknek tekintettek – a „nem nyilas, hanem hungarista” organizcik hazai megnyugtatst kveten (emlkezznk az 1999. oktber 21-i parlamenti hungarista kldttsg fogadsra!) nem feledkezett el az szak-amerikai kontinensen illetve az Erdlyben l potencilis szvetsgesekrl sem. Ahogy lpsrl-lpsre szervezte a Magyar Polgri Prtbl Magyar Polgri Szvetsgg tlnyeglst – eldeitl eltren komoly beruhzsokat eszkzlt a jobboldali sajt megerstsre. Az j szvetsgi ideolgia megfelel tlalshoz pedig minden fontosabb nemzetinek nevezett orgnum nytott ajtkkal fogadta a korbban kompromittldott szlsbaloldali s a „modern nemzetiszocialista” jsgrkat. Bencsik Andrs? „Hajd” Demeter Dnes? Bognr Jzsef? Ugr Mikls? Kernyi Gyrgy? Csintalan Sndor? Bayer Zsolt? Hering Jzsef? Murnyi Lszl? Franka Tibor?… - minden olvasnk dntse el, hogy honnan ismeri ezeket a neveket. A korbbi liberlis Demokratbl Magyar Demokrata lett, a nemzetiszocialista elmleti folyiratbl, a Pannon Frontbl Magyar Sors. A 2001-2002. vek – br Orbn Viktor mindent megtett hogy elhatroldjon az FKGP teljesen egyrtelmv vlt politikjtl, a Torgyn-Szab Jnos-Homoki-Lnyi okozta botrnyoktl, a Demeter csald leleplezdstl – mr jeleztk a soronkvetkez orszggylsi vlasztsok elvesztst a Fidesz szmra, de ezzel a lehetsggel a jobboldali prtok egszen az utols rkig nem szmoltak komolyan. A Fidesz MPP ugyan maga mgtt rezhette a jobboldali szavazk jelents tbbsgt s a radiklis szlsjobboldali erk tmogatst – a demokratikus Magyarorszg hveit teljesen kihagyta a szmtsbl. Ez az egyetlen hiba viszont vgzetesnek bizonyult 2002. mjusban.
Szvetsgben a demokrcia ellensgeivel
2002 utn egy ideig a magyarorszgi lakossg egy jelents rszvel mg el lehetett hitetni, hogy „a szocialistk csaltak a vlasztsokon” – de Orbn Viktor s az t krlvev politikusok mr tisztban voltak a kialakult helyzettel: a Prt szmra egyedl a nemzetiszocialista szervezetek s az utck lumpenrtege maradt szmottev szvetsgesnek.
Orbn Viktornak s a nemzetiszocialista akcicsoportoknak egyetlen egy kzs cljuk volt: a Magyar Szocialista Prt s a Szabad Demokratk Szvetsge ltal alkotott koalici sztverse, a politikai s gazdasgi let destabilizlsa, figyelmen kvl hagyva az orszg, a nemzet rdekeit s adott esetben szembefordulni mg azokkal a nemzetkzi megllapodsokkal is, melyeket k ktttek meg 1998 s 2002 kztt. ("Az Eurpai nin kvl is van let…” – zente Orbn Viktor az j szvetsgeseknek.)
Amint azt emltettem, mr az j vszzad els esztendejben egymst kveten szerveztk meg a nemzetiszocialista csoportoknak azokat a lehetsgeket, melyeket az Internet, mint ideolgiai fegyver jelentett az j szvetsgesek szmra. Az NSDAP/AO s a nyilas emigrci New York-ban, Torontban, Montrealban, Dortmundban, Mnchenben s Svdorszg klnbz vrosaiban hozott ltre „polgri krket” – ezeknek a szervezeteknek, csoportoknak s az „internetes barti krknek” krlbell olyan feladatokat szntak, melyek mr a Magyar Nemzetnek s a Hr TV-nek, a meglehetsen gtls nlkli kt orgnumnak, is kivitelezhetetlen lett volna.
Jelenleg a szlsjobboldallal akciegysgben tevkenyked magyarorszgi szervezetek s azok sajtja (Magyar Nemzet, Magyar Hrlap, HrTV, Lnchd Rdi, Echo TV, Magyar Frum, Kapu, Magyar Grda, Gondola, stb.) mellett egy egsz sor kifejezetten nemzetiszocialista jsg s internetes portl ll rendelkezsre az immr egyenruhban, nyilaskeresztes s stlizlt horogkeresztes zszlk alatt menetel nci osztag nekik megfelel kiszolglsra. A Pajzs Mozgalom, a New York-i Polgri Kr, a montreali Haznkrt, a Los Angelesben mkd Magyarok Vasrnapja, a Hunhir, Barikad.hu, a Magyarok Vilgszvetsge szkhzban tevkenyked Magyar Nemzeti Front, a Mria orszga s a budapesti Szent Korona Rdi is elg okot szolgltatnnak a betltsra – de mert errl sz sincs, a Magyar Sors, Lelkiismeret’88, a Pax Hungarica Mozgalom is szabadon, korltozs nlkl fejtheti ki tevkenysgt.
A virtulis harctren ott tallhatjuk a Suttog, a Kitarts, a Front 14, az j Rend, a Nemzeti Akarat Platform, a Blood & Honour Hungaria, stb. internetes portlokat szintgy, melyek MSZP- s SZDSZ-ellenes jelszavakat skandlva nyltan hrdetik Adolf Hitler s Szlasi Ferenc ideolgijt – tmogatsukrl biztostva a demokratikus Magyarorszg sszes ellenfelt, e krbe belertve a Fidesz Magyar Polgri Szvetsg teljes vezrkart s az „antikommunista harc” egyre fogyatkoz, fradt s kibrndult csapatt. A „weimari” Magyar Kztrsasg lakinak idzek az egyik Fidesz-szvetsges, az NSDAP/AO- s a Hungarians’ Sunday-munkatrs cikkbl (olvashat az j Rend 32. Szmban): „Nem felejtnk, soha meg nem bocsjtunk! A multbli pufajksok, verlegnyek, szjbavizelk, krm-letpdesk, kommunista prtfunkcionriusok, Moszkva-brenc klgyesek, pnzgyi szlhmosok, bankosok izraeli tlevelekkel, szigoran titkos mult cionbolsevik gynkk… - ezek tartjk ma is ugyanolyan rabsgban a npet, mint tettk az 1945-s szovjet invzi utn. A zsid csak lni, puszttani rombolni tud – erre kpes csak, mint az rdg leszrmazottja. Mi ncik vagyunk az egyetlen ellenszrumai a zsid despotizmusnak…” Idzhetnk a kzs idol, az 1998-ban elhnyt grf czegei Wass Albert hasonl mondanivaljbl is – de e helyett a Fidesz prtorgnuma, a Magyar Nemzet 2008. augusztus 8-n megjelent tiltakozst citlom: „rinthetetlen uszit balliberlis ncivadszok – Draskovics vdelmbe vette a Ncivadsz (internetes) oldalt…, azt krdeztk volna: mit kvnnak tenni a Ncivadsz portl eltvoltsa rdekben?” A demokratikusnak mondott prt s a napilapja nem az NSDAP/AO j Rend elnevezs orgnuma emltett rsa miatt protestlt…
Szemenyei-Kiss Tams
Dtum: 2008. augusztus 09.
|